UYARI
LütfenKırmızıalanları boş bırakmayın

Kategoriler

Sipariş Takip

Sipariş Takip

Popüler Ürünler

 • Rengarenk Papatya Buketi

  Rengarenk Papatya Buketi

  140 TL

  İncele

Faydalı Bilgiler

 • Aranjman

  Eğer bir çiçek oasis adı verilen çiçek süngerleri içinde geldiyse yeteri kadar su koymayı unutmayın. Oasis çiçeğin ömrünü uzatan bir maddedir. Ayrıca suyun içine çiçeklerin ömrünü arttıran vitaminlerden koymak faydalı olacaktır.

 • Buket Bakımı

  Buketlerin bakımı çok basittir. Aşağıdaki bakım ipuçlarını uygularsanız, çok güzel çiçeklerle ödüllendirilirsiniz.
  Temel Bakım İpuçları
  1. Vazonuzu ılık suyla doldurunuz. Çiçek soğuk suyu hemen emmediğinden, ılık su kullanmanız öneriyoruz. Sıcak su ise çiçeği şok edebilir.
  2. Tazeliğini kaybetmeye başlamış çiçeklerinizi 5-10 dakika ılık suda bekletmeniz onları yeniden canlandırabilir. 
  3. Her zaman çiçeğinizin suya girecek olan ucunu 1-1,5 cm çapraz şekilde kesiniz ki, su çiçeğin sapına daha kolay nüfus edebilsin ve hızlı bir şekilde tekrar vazoya yerleştirin.
  4. Hemen hemen tüm buketler 15-20 cm boyundaki uzun vazolara rahatlıkla sığarlar. Çiçekleri vazoya koyun ve onları doğrudan gelen güneş ışığından ve hava akımlarından koruyun.
  5. Sabırlı olun. Tomurcuklar 2-4 gün içerisinde açmaya başlayacaktır. Bazı çiçekler diğerlerinden daha çabuk açarlar. Yukarıda kalan birkaç tomurcuk açmayabilir. Bozulan çiçeklerin ve yaprakların koparılması diğer çiçeklerin açmasını ve buketin daha uzun yaşamasını sağlayacaktır.
  6. ÖNEMLİ! Her gün taze su ekleyin ve gün aşırı çiçeğin saplarını kesin.

 • Kesme Çiçek

  Çiçek keserken çiçek kesme makası veya bıçağı kullanınız ve kesinlikle kumaş makası kullanmayınız Çiçek saplarını suyun içinde kesmeye özen gösterin ve kesilen suyun temiz olmasına dikkat edin.

  Su sıcaklığının 20-25 C derecesinde olmasına dikkat ediniz böylelikle çiçeğinizin ömrünü uzatmış olacaksınız.

  Kesme çiçeklerde vazo değişimi yapılırken aktarma yapılacak vazo temiz su ile doldurulmalıdır.

  Çiçeğin suya girecek kısımlarındaki yaprakları temizlemek gerekmektedir. Böylece oluşacak bakteriyel kokulardan kurtulmuş olacaksınız.

  Eğer çiçek lerinizin yaşam süresini uzatmak için özel koruyucular kullanıyorsanız ve suda bakterilerin geliştiğini görüyorsanız ilk yapmanız gereken şey vazonuza yada kabınıza iki günde bir ihtiyacı kadar suyu koymak olacaktır. Eğer koruyucu kullanmıyorsanız suyu değiştirin, vazonuzun temiz olmasına dikkat edin ve çiçeklerin saplarını günlük olarak kesin.

  Düzenlenmiş çiçeklerinizi serin yerde tutmanız (özellikle geceleri) gerekmektedir. Isı veren kaynaklardan uzak tutmanız çiçeğinizin ömrünü uzatacaktır.

  Lale fazla suda durmaması gereken bir çiçektir. Vazodaki su miktarı sapın 5 cm kadarının suya değmesine izin verecek kadar olmalıdır.

  Vazolardaki bakterilerin önlenmesi için ve çiçeklerin daha rahat su çekmesi için 1 lt vazoya bir çay kaşığı çamaşır suyu ilave ederek çiçeklerin rahat su almasını temin eebilirsiniz. (Metal ve gümüş kablarda bu işlemi yapmayınız.)

 • Güller

  Güller belirli açılarla kesilmesi gereken bir çiçektir. Temiz bir bıçakla kesilmesi faydalı olacaktır. Bu kesim sırasında kumaş makası kullanmayınız. 
  Güllerin sapları suyun içinde kesilmelidir. Böylece kesilme sırasında çiçeğin sapının içinden hava girmesi önlenmiş olacaktır. 
  Suyun altında kalan yaprakların bakteriyel koku oluşturmaması için saplardaki yapraklardan arındırmak gerekir. 
  Güller bolca su tüketimi yapan çiçeklerdir. Günlük olarak ihtiyacı olan su miktarınca vazoya ilave yapılmalıdır. 
  Güllerinizi direkt güneş ışınlarından, televizyon ısısından, radyatörden, tavan pervanelerinden ve hava akımlarından uzak tutunuz. 
  Güllerin yaşamı için besin maddeleri çok önemlidir. 
  Eğer gülleriniz boyun bükme durumunda ise yerini değiştirin ve saplarını suyun içinde usulünce kesin. Bu işlem sırasında kullanılacak suyun sıcak olması gül için faydalı olacaktır. Bu gülde şoklama yapacaktır. Ayrıca boyun büken gülleri banyoda üzerine kağıt serip ıslatın. 1-2 saat sonra vazoya yerleştirin.

 • Öneriler, Püf Noktaları

  Unutmayın ki, çiçekleriniz canlı ve onların yaşamını uzatmak sizlerin elinde. İşte size uzun ömürlü çiçek için birkaç öneri;

  - Cam vazo tercih edin. 
  - Vazonuzun içi tertemiz olmalı. 
  - Vazonuza uygun oranda su koyun. Normal buketler için yarım litre su (2 bardak) yeterli. Daha büyük buketler için   daha fazla su  koyun. Vazonuza ağzına kadar su ile kesinlikle doldurmayın. Vazonun altında 4-5 parmak su olması  yeterlidir. Çok su dalları  yumuşatır ve çiçeğin su çekmesini engeller. 
  - Kesme çiçek besinini suda eritin. Bu besin çiçeklerin vazo ömürlerini uzatır. 
  - Tüm dalların altından 3-4 cm keskin bir bıçakla çapraz kesin. 
  - Çiçek dallarının suyun içinde kalan kısımlarındaki yaprakları temizleyin .
  - Vazonuza çiçeklerinizi zevkle yerleştirdikten sonra , direk güneş ışığından ve esintili yerlerden uzak bir yere koyun. 
  - Vazodaki suyu 3-4 günde bir değiştirin. 
  - Dalların suda kalan kısımlarını ( yumuşamıştır ) tekrar kesip, varsa kurumuş yaprakları ve çiçekleri temizleyin.

Kastamonu Çiçek Siparişi, Kastamonudaki Çiçekçiniz, Kastamonuya Çiçek